A rectangular coil, with corners labeled ABCD, has length L = 9.00 cm and width w = 3.00 cm. It is placed between the poles of a magnet where the magnetic field is B = 4.0x10^-4 T, as shown in the figure. If there is a current I = 1.20 A flowing through this coil in the direction shown, what is the magnitude of the magnetic force acting on the section BC of this coil?