E = 50 V
$R_{F_2} = 20 \, \Omega$
$R_{F_1} = 10 \, \Omega$
ARMATURE
$R_A = 2 \, \Omega$
13. The figure shows a DC motor that contains a series field winding ($F_1$) with a resistance of 10 $\Omega$, a parallel field winding ($F_2$) with a resistance of 20 $\Omega$, and an armature with a resistance of 2 $\Omega$. What is the total resistance of this motor?
A. 11.82 $\Omega$
B. 24 $\Omega$
C. 32 $\Omega$
D. 16.4 $\Omega$