Figure $35.58$ shows the design of a Texas arcade game. Four laser pistols are pointed toward the center of an array of plastic layers where a clay armadillo is the target. The indexes of refraction of the layers are $n_{1}=1.55, n_{2}=1.70, n_{3}=1.45, n_{4}=1.60$, $n_{5}=1.45, n_{6}=1.61, n_{7}=1.59, n_{8}=1.70$, and $n_{9}=1.60 .$ The layer
thicknesses are either $2.00 \mathrm{~mm}$ or $4.00 \mathrm{~mm}$, as drawn. What is the travel time through the layers for the laser burst from (a) pistol 1 ,
(b) pistol 2, (c) pistol 3, and
(d) pistol $4 ?$ (e) If the pistols are fired simultaneously, which laser burst hits the target first?