In Fig. 18-31, a gas sample expands from $V_{0}$ to $4.0 V_{0}$ while its pressure decreases from $p_{0}$ to $p_{0} / 4.0$. If $V_{0}=1.0 \mathrm{~m}^{3}$ and $p_{0}=60 \mathrm{~Pa}$, how much work is done by the gas if its pressure changes with volume via (a) path $A,(b)$ path $B$, and $(c)$ path $C$ ? 18 Figure $18-32$ shows the cross section of a wall made of three lay- ers. The layer thicknesses are $I$ ers. The layer thicknesses are $L_{1}$, $\quad$ Volume $\left(\mathrm{m}^{3}\right)$ $L_{2}=0.750 L_{1}$, and $L_{3}=0.350 L_{1-} \quad$ Figure 18-31 Problem 17. The thermal conductivities are $k_{1}, k_{2}=0.900 k_{1}$, and $k_{3}=0.800 k_{1}$ The temperatures at the left side and right side of the wall are $T_{H}=30.0^{\circ} \mathrm{C}$ and $T_{C}=-15.0^{\circ} \mathrm{C}$, respectively. Thermal conduction is steady- (a) What is the tem- $T_{H}$ perature difference $\Delta T_{2}$ across layer 2 (between the left and right sides of the (between the left and right sides of the layer)? If $k_{2}$ were, instead, equal to $1.1 k_{1}$.