[2pts] Consider the network above, with six points labeled 1 through 6. $R_1 = 20M\Omega$, $R_2 = 80M\Omega$, $V_0 = 738V$, and $I_0 = -3.6\mu A$. The current through $V_0$ is $-4.5\mu A$ (arrow to the left). The current from point 5 to point 2 (by the most direct path) is $8.1\mu A$.
a. What is the power absorbed by $R_2$?
Answer:
b. What is the power delivered by $V_0$?
Answer: