Use Charles’s law to solve for the missing value in each of the following:
a. $V_{1}=80.0 mL, T_{1}=27^{\circ} C, T_{2}=77^{\circ} C, V_{2}=?$
b. $V_{1}=125 L, V_{2}=85.0 L, T_{2}=127^{\circ} C, T_{1}=?$
c. $T_{1}=-33^{\circ} C, V_{2}=54.0 mL T_{2}=160.0^{\circ} C, V_{1}=?$